„Azonnal riadót fogunk fújni” – Bécsben már készülnek a harcra, Magyarországra mutogatnak
Folytatódik a hadjárat az új kancellár ellen.
Államosítás, piac és kapitalizmus elleni kirohanások, árszabályozás (új nevén rezsicsökkentés) és az uram-bátyám világ törvényei. Néhány régi elem a szocializmus idejének gazdaságpolitikájából.
„Orbán Viktor pedig sok esetben egyenesen úgy fogalmaz, hogy az ellenzék Magyarország ellenfeleivel fog össze. Na de, ki Magyarország ellenfele? Brüsszel és az Európai Unió, amelytől több ezer milliárd forint támogatást kapunk? A multik, amelyek a tőkét hazánkba hozzák? A bankok, amelyek hitelezik a hazai beruházásokat? Az Unió intézményrendszere, amely próbálja megóvni Magyarország jogállamiságát?
A retorika egyértelműen hasonlít a kommunista világ felfogására: aki nincs velünk, az ellenünk van. Lefordítva a mostani nyelvezetre: aki nem ért egyet a Fidesszel és annak politikájával az ellenfél, ellenség, és háborút kell vívni ellene.
Így a Fidesz baloldalisága már egy szélsőségesen baloldali (kiegészülve erős nacionalizmussal) nézetvilágba ment át, ahol állandóan háborúzni kell a valójában nem létező ellenségekkel. Mert Magyarországnak nincsenek ellenségei, maximum bizonyos területeken versenytársai.
Államosítás, piac és kapitalizmus elleni kirohanások, árszabályozás (új nevén rezsicsökkentés) és az uram-bátyám világ személyre szabott törvényei. Néhány régi elem a szocializmus idejének gazdaságpolitikájából, amelyet a Fidesz sikeresen beépített saját gazdaságpolitikájába. Az ellenségkeresést természetesen itt sem mellőzik: aki érvelni próbál az államosítás vagy a nyers erővel véghezvitt rezsicsökkentés ellen (utóbbinál a hosszú távú hatásokra hívták fel a figyelmet, mint például a hálózatok leépülése), az egyből nemzetellenes, vagy a rezsiháború ellensége volt.”